Оприлюднили списки спеціальностей, на яких зросла кількість «бюджетників»

0

Цьогоріч кількість місць державного замовлення для вступу на бакалавра на базі 11 класів найбільше зросла для педагогічних, природничих та інженерних спеціальностей


Про це повідомляє Міністерство освіти і науки.

«2019 року кількість місць державного замовлення для вступу на бакалавра на базі 11 класів найбільше зросла для педагогічних, природничих та інженерних спеціальностей. Тож у випускників 11 класів, які подаватимуть заяви на відповідні конкурсні пропозиції, є більше шансів отримати бюджетне місце», — йдеться у повідомленні.

Так, як зазначається, збільшилася кількість державних місць на педагогічні спеціальності (середня освіта (українська мова і література) +116 місць, професійна освіта (комп’ютерні технології) +104 місць, середня освіта (історія) + 88 місць, середня освіта (математика) + 66 місць, середня освіта (фізична культура) + 51 місце, початкова освіта +47 місць, середня освіта (інформатика) + 35 місць, середня освіта (хімія) + 34 місця, середня освіта (біологія та здоров’я людини) + 33 місця, дошкільна освіта + 21 місце).

Водночас у МОН додають, що загалом на педагогічні спеціальності 2019 року виділено майже 8 тисяч місць.

Окрім того, у Міністерстві освіти та науки поінформували, що до переліку інженерних та природничих спеціальностей, де зросли обсяги порівняно з 2018 роком, увійшли: транспортні технології (на автомобільному транспорті) + 123 місця, річковий та морський транспорт + 84 місця, фізична терапія, ерготерапія + 67 місць, біотехнології та біоінженерія + 39 місць, гірництво + 39 місць, соціальна робота + 32 місця, біологія + 28, транспортні технології (на морському та річковому транспорті) + 25 місць, лісове господарство + 23 місця, технології захисту навколишнього середовища + 20 місць, геодезія та землеустрій + 20 місць, біомедична інженерія + 17 місць, математика + 10 місць, географія + 10 місць.

Як зазначив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров, збільшення державного замовлення на бакалаврів обумовлене зростанням кількості випускників 11 класів на 1,5% порівняно з 2018 роком.

“Цього року вперше за тривалий період ми маємо більше випускників 11 класів, ніж у попередні роки. Так, порівняно з 2018 зараз їхня кількість зросла на 1,5%. Тож відповідно — як того й вимагає закон — цьогоріч було збільшено державне замовлення на бакалаврів”, — повідомив Шаров.

УКРІНФОРМ

 

Добавить комментарий