Як Миколаївщина готується до «Великого будівництва»

0

З березня у всіх областях розпочнеться реалізація програми Президента України Володимира  Зеленського «Велике будівництво», в рамках якої планується масштабний ремонт доріг і об’єктів — будівництво і капітальний ремонт шкіл, дитячих садків, приймальних відділень лікарень, стадіонів.


Про ряд ініціатив, які планується реалізувати в Миколаївській області цього року, голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олександр Стаднік розповів на спільному засіданні Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука у вівторок, 11 лютого, повідомляється на сайті ОДА. 

«Надзвичайно радий, що Миколаївщина разом з усією Україною долучається до масштабного проєкту Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво», — прокоментував голова ОДА.

Серед проєктів:
— добудова 5 шкіл, 5 садочків та 5 стадіонів;
— модернізація 6 приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров’я області;
— ремонт понад 220 км автошляхів;
— реалізація 12 соціально важливих проєктів за кошти ДФРР та обласного бюджету (5 проєктів спрямовані на покращення умов для учнів та вчителів у загальноосвітніх закладах області, 5 – на створення належних умов для надання своєчасних та якісних медичних послуг у Миколаївській області та 2 — на покращення послуг водопостачання та водовідведення).

Очільник області також вказав ряд перспективних проєктів:
— будівництво сучасного «Палацу спорту»;
— будівництво боксованого інфекційного відділення корпусу Миколаївської обласної інфекційної лікарні;
— реконструкція світло-сигнальної системи КП «Миколаївський міжнародний аеропорт».

При цьому, Олександр Стаднік звернув увагу Уряду на стратегічно важливі проєкти для Миколаївщини: реконструкція двох інфраструктурних артерій — Інгульського та Південнобузького мостів, розбудова курортів – Очаків, Коблеве, Рибаківка та перлини України – Кінбурнської коси. Серед іншого — забезпечення жителів області якісною питною водою, а також будівництво цілорічних басейнів у Миколаєві та Первомайську.

Стаднік також озвучив потреби Миколаївщини в оновленні парку швидких та шкільних автобусів. На сьогодні це: 32 автобуси та 66 швидких (25 планується закупити цьогоріч).

Втім, не все виявилося так просто. Зокрема, радник голови Миколаївської облради Оксана Корсак на своїй сторінці у мережі Фейсбук зазначила наступне:

«Про проєкт Президента щодо спорудження шкіл, садочків і стадіонів… То що у облради багато питань, як у власників деяких об’єктів то одне, то що питання до сум то інше, та й ще багато питань...поки не починаєш читати на сайті МОН умови на реалізацію програми “Спроможна школа для кращих результатів», де чітко зазначено що школа повинна нарааховувати не менше 350 дітей. І тут повертаємось до Миколаївської ОДА та їх переліку , де бачимо два інтернатні заклади в яких кількість дітей близько 120 в одному, а в іншому 200 дітей, то як рахували? Потім дивимось відсоткове співвідношення державної субвенції з місцевими бюджетам і теж маємо розбіжності.https://mon.gov.ua/…/spromozhna-shkola-dlya-krashih-rezulta…
Взагалі, після ознайомлення з програмою, якнайменше здивованність і нерозуміння дій керівництва ОДА…
Дуже хочеться помилятись і дізнатись, що це різні програми бо інакше дуже шкода нашої області(( P.S. для довідки керівництву ОДА : Опорна ЗОШ N 1, м.Новий Буг, де нараховується майже 1000 дітей, потребує будівлі!»

Добавить комментарий