Новосад зробила заяву про закриття багатьох сільських шкіл

0

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад повідомила, що багато сільських шкіл доведеться закривати, так як у них навчається дуже мало дітей. Одночасно з цим, вона зазначила, що є регіони, де немає можливості підвозити школярів в опорні навчальні заклади.


Про це міністр розповіла під час робочого візиту до Чернігівської області, повідомляє  прес-служба  міністерства.

Ганна Новосад заявила, що малокомплектні школи не закриватимуть у тих областях, де дуже низька щільність населення і немає можливості організувати підвезення дітей до інших навчальних закладів.

Під час робочого візиту до Чернігівської області міністр зазначила, що є місцевості з дуже невеликою кількістю людей. У таких регіонах, за її словами, будуть застосовувати певні коригувальні підходи для фінансування освіти.

“Ми проїхали 9 шкіл Чернігівської області. Серед них – заклади, де навчаються 42 учня, 40 учнів, що, звичайно, дуже мало. І ми бачимо, що у разі цієї області це не результат неефективності, тому що закрито дуже багато шкіл. Тут просто фізично мало людей: є райони, де проживають 7 осіб на 1 квадратний кілометр. Відстані між маленькими школами такі, що ви фізично не зможете возити учнів. Ми повинні враховувати, що в Україні є такі регіони і застосувати до них коригуючі коефіцієнти при фінансуванні”, – підкреслила Вона.

Додавши, що основний виклик для таких шкіл – це якість освіти.

 Нагадаємо, раніше Новосад заявляла, що їй не вистачить на життя 36 тис грн зарплати, але згодом, за повідомленнм ЗМІ, міністерка придбала квартиру за мільйон. 

Добавить комментарий