Українців попередили про збільшення тарифів на газ

0

Експерти прогнозують ріст ціни на газ до 9 500 грн


Українцям повідомили, що на наступнийопалювальний період газу вистачить, однак великих сум у платіжках не уникнути. А взимку деякі українці можуть залишитися без тепла і електрики. Причина — заборгованість населення за компослуги.

Про це пише  znaj.ua, передає портал БлиNКом. 

За офіційною інформацією НАК «Нафтогаз України» на 30 липня 2019 року, заборгованість контрагентів, які отримують газ від державної компанії на пільгових умовах (за положенням про ПСО), склала 62,2 млрд. грн.

Не отримуючи кошти від населення, підприємства ТКЕ, виробники електричної енергії та регіональні постачальники газу не мають коштів для розрахунків з «Нафтогазом».Тому це ставить під загрозу опалювальний період у багатьох населених пунктах країни.

Що стосується закачування газу в українські сховища, то тут поки все йде за графіком. за оцінками фахівців, проблем з постачанням до споживачів блакитного палива не повинно бути.

«Вартість самого газу буде зростати. Літній здешевлення блакитного палива буде «з’їдена». Ціни на нього будуть рухатися слідом за європейським ринком. Верхня планка поки що передбачена до кінця року на рівні 9 700 грн. за тисячу кубів, але з 1 січня 2020 року — нас чекає вільний ринок. Верхньої планки не буде», — пояснив експерт з енергетичних питань Валентин Землянський.

Експерти прогнозують ріст ціни на газ до 9 500 грн вже до кінця поточного року. Це призведе до збільшення на 20% сум у платіжках в порівнянні з минулим опалювальним періодом.

Добавить комментарий