У Миколаєві збирають підписи на захист Суспільного мовника

0

У Миколаєві почали збирати підписи на підтримку регіонального Суспільного мовника


Голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України Віра Марущак ініціювала збір підписів на підтримку регіонального Суспільного мовника — Миколаївської філії ПАТ «НСТУ». Про це Віра Марущак розповіла виданню «Блінком».

Віра Марущак

За словами письменниці, це пов’язано з тим, що нова Концепція регіонального мовлення, яку буде реалізовувати керівництво НСТУ, передбачає скорочення штату філії на 44%, а також значне скорочення регіонального мовлення. Замість чотирьох ефірних відрізків загальною тривалістю три години 10 хвилин регіональне радіо матиме лише два відрізки тривалістю півтори години на добу лише в будні. У вихідні радіо мовчатиме. І, цілком вірогідно, що невдовзі регіональне радіо може зникнути. Це при тому, що у 2020 році Суспільне отримало майже стовідсоткове фінансування.

Письменниця Віра Марущак зазначила:

-Мій життєвий шлях тісно переплітається з журналістикою. Я закінчила факультет журналістики Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка. Працювала на радіо, в обласній газеті, викладала основи журналістики в Першій українській гімназії імені Миколи Аркаса. Тому нині я занепокоєна тими процесами, що можуть призвести до закриття Миколаївської філії й перетворення потужної телерадіокомпанії в корпункт. Я переконана, що в часи інформаційної війни існування незалежного регіонального мовника — це політичне й стратегічне питання. А нині мені незрозуміло, яких результатів планують досягти в ході впровадження цієї стратегії та хто нестиме відповідальність у разі її провалу?

За словами видавчині Ірини Гудим, яка сьогодні, 30 січня 2020-го року, підписала «Лист підтримки регіонального мовника», впровадження нової Концепції призведе до того, що аудиторії бракуватиме достовірної та об’єктивної інформації про життя регіону.

— Мене турбує те, що зникне унікальний майданчик, який протягом багатьох десятиліть обєднує миколаївців. Наприклад, коли в місті організовуємо культурні заходи, чи можливо в новині на сайті описати масштаб події, передати емоції, енергетику, святкову атмосферу так, як це можна зробити під час радіо- чи телеефіру? Мене непокоїть те, що після зменшення вдвічі відрізків мовлення Миколаївської філії, в людей не буде можливості дивитися й слухати культурно-мистецькі й науково-просвітницькі регіональні програми.

Добавить комментарий