Через примхи погоди Україна може залишитися без врожаю яблук

0

Про це, як пише  agroreview.com з посиланням на «ГолосUA»,заявив голова Союзу селянства України Іван Томич, передає портал БлиNКом.


«Я не пам’ятаю такої теплої погоди взимку в Україні. Це, безумовно, позитив, оскільки заощаджуються теплові ресурси. Однак для природи в цьому нічого хорошого немає», — заявив Іван Томич.

За його словами, із-за аномальних природних умов у кожному регіоні кілька разів пробуджувалися озимі. Це називається «фальш-старт», і це негативно відбиватиметься на врожаї. Що стосується плодових культур, то сьогодні на деревах вже набухають бруньки і готові випустити квітки. Якщо будуть морози вище 10 градусів, можливо, у нас буде рік без яблук, без кісточкових культур.

«Важливий фактор для формування врожаю — забезпечення вологою. Для деяких районів це дуже критичний фактор для формування врожаю пшениці в поточному році. Обставини тривожні для формування с/г культур, урожай яких залежить від вологи. Також негативний чинник у тому, що шкідники с/г культур не гинуть при такій погоді, вони тільки більше розмножуються, тому фермерам доведеться боротися з цими шкідниками», — підкреслив експерт.

За його прогнозом, урожай озимої пшениці буде в цьому році меншим на 15-20% в порівнянні з урожаєм 2019 року.

Добавить комментарий