Усі евакуювані з Італії українці пройшли медобстеження. Хворих серед них немає

0

З Італійської Республіки евакуйовано 98 осіб з двох автобусів та ще 27, які вирішили евакуюватися


Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що евакуювали  усіх, хто підтвердив згоду на виліт і зміг дістатися. Про це йдеться на Урядовому порталі.

 На борт літака, який евакуйовує громадян України з Італії, допущені лише здорові люди, які пройшли ретельну перевірку на наявність коронавірусної інфекції. Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я України — головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

«Італійські медики повідомили, що перед посадкою було проведено три види медичного скринінгу і на борт допущені тільки здорові люди. Тому всі, кого ми привеземо, будуть без симптомів і з підтвердженими лабораторними дослідженнями, які свідчать про те, що хвороба відсутня», — зазначив Віктор Ляшко.

Крім того, за його словами, всім евакуйованим громадянам запропонували заповнити згоду на добровільну самоізоляцію. І при повернені в Україну люди будуть на самоізоляції в домашніх умовах. Він підкреслив, що за порушення умов даного режиму передбачена відповідальність, до того ж буде проводитися вибірковий контроль дотримання умов перебування в самоізоляції.

Віктор Ляшко також повідомив, що на літаку, що перевозить евакуйованих, знаходяться два медичних працівники з Українського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, які забезпечені експрес-тестами для проведення діагностики на наявність коронавірусної інфекції. По прильоту українська сторона також всіх перевірить.

Головний санітарний лікар нагадав, що в Україні вживаються превентивні заходи, щоб унеможливити поширення хвороби на території нашої держави.

Нагадаємо, у Миколаївській ОДА повідомляли, що ймовірність прибуття до Миколаєва автобусу з Мілану вкрай низька.

Добавить комментарий