Злочинне угрупування на чолі з підполковником СБУ викрили на вимаганні $250 тисяч США

0

Працівник СБУ організував та керував діяльністю злочинного угрупування, члени якого протягом травня 2020 року вимагали від громадянина кошти у сумі 250 тисяч доларів США за нерозголошення відомостей щодо обставин смерті одного з народних депутатів України, які можуть йому зашкодити.


Слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідування, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора та працівників ГУ Внутрішньої безпеки Служби безпеки України, викрили на вимаганні грошових коштів у сумі 250 тисяч доларів США організовану групу у складі не менше чотирьох осіб на чолі із заступником одного з відділів Управління Служби безпеки України в Одеській області. Про це повідомляє сайт ДБР. 

За даними слідства, працівник СБУ організував та керував діяльністю злочинного угрупування, члени якого протягом травня 2020 року вимагали від громадянина кошти у сумі 250 тисяч доларів США за нерозголошення відомостей щодо обставин смерті одного з народних депутатів України, які можуть йому зашкодити. У випадку відмови від надання коштів, члени угрупування погрожували потерпілому застосувати до нього та його близьких родичів насильство.

Наразі слідчі ДБР повідомили підполковнику СБУ про підозру у вимаганні, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, або вчиненому організованою групою (ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України).

Також вирішується питання щодо обрання відносного підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та його відсторонення від займаної посади.

На даний час, слідчі ДБР проводять санкціонуванні судом обшуки за місцями проживання фігурантів кримінального правопорушення та у приміщенні Управління Служби безпеки України в Одеській області.

У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Добавить комментарий