Митники вилучили захисних масок на 8,5 мільйонів через підроблені документи

0

Київська митниця вилучила понад 2 млн захисних масок для обличчя на суму 8,5 млн грн через підроблені документи.


Спробу ввезти в Україну захисні маски для обличчя за підробленими документами та за заниженою в 11 разів вартістю упередили співробітники Київська митниця Держмитслужби. Про це повідомила Державна митна служба України у Фейсбук.

Понад 2 млн захисних масок, загальною вагою понад 7 тонн прибули в Україну авіаційним рейсом з Китаю через пункт пропуску «Бориспіль» та були розміщені на склад тимчасового зберігання. Отримувачем виступало українське підприємство з Хмельниччини.

Згодом представник компанії-імпортера заявив захисні маски до митного оформлення в Київській митниці та, відповідно, надав комерційні документи на цей вантаж. Відповідно до наданого інвойсу вартість вантажу становить $28 тис.

Проаналізувавши цю зовнішньоекономічну операцію та надані документи, оперативники митниці прийняли рішення застосувати додаткову форму митного контролю — митний огляд. От тут і виявилися дива з інвойсом та заявленою митною вартістю.

При проведенні митного огляду встановлено, що вантаж відповідно до наявного маркування та за візуальними ознаками є готовими текстильними виробами індивідуального захисту органів дихання, маски для обличчя захисні, одноразові, тришарові, на гумових зав’язках, що відповідає заявленому в декларації. Однак, на одній з пакувальних коробок митники виявили прикріплені оригінали документів з мокрими печатками: інвойс на суму 300 тис доларів та пакувальний аркуш до інвойсу на адресу підприємства-отримувача вантажу.

При порівнянні інвойсів, виявлених під час митного огляду та наданих імпортером як підставу для митного оформлення, встановлено суттєву відмінність лише за однією ознакою – вартістю товару. Таким чином, підприємство намагалось використати підроблений інвойс, занизивши вартість вантажу майже в 11 разів, що могло б призвести до втрат у бюджеті.

За даним фактом Київською митницею Держмитслужби складено протокол про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України. Товар вартістю понад 8,5 млн грн, вилучено. Матеріали справи будуть скеровані до суду.

Добавить комментарий