У ПЦУ нагадали традиції на Святвечір

0

У Православній церкві України нагадали основні традиції Святвечору – молитви у родині, святкова вечеря з пісними стравами та частування самотніх і бездомних.


Про це повідомляє УНН з посиланням на сторінку в Facebook ПЦУ.

“Різдвяний святвечір – особливий час напередодні великого свята Різдва Христового. Історія святкування Надвечір’я сягає перших віків християнства. Розпочинають християни цей день у храмах, де звершуються Великі або Царські Часи, Зображальні, а також Вечірня і Божественна літургія за чином святителя Василія Великого, а ввечері – Всенічне бдіння. В цей день ми з трепетом очікуємо на прославлення великого чуда – народження нашого Спасителя, втіленої досконалої Божої Любові”, – вказано у повідомленні.

Зазначається, що надвечір’я є останнім днем постування перед Різдвом Христовим і за благочестивою традицією православні християни не споживають їжі до появи першої вечірньої зірки, яка символізує зорю, що спрямовувала східних мудреців-волхвів до Віфлеєму, де народився Господь наш Ісус Христос.

“Вся родина, спільно молячись, дякує Господу за прожитий рік, просить Його благословіння на наступний і сідає за стіл до святкової вечері, під час якої споживають кутю, узвар та інші пісні страви. На святвечір згадують і померлих родичів, молячись за спокій їхніх душ. А ще з давнини до нас дійшла добра традиція, про яку часто люди нині забувають: пригощати вечерею самотніх, бездомних та потребуючих людей, творячи добрі діла на славу Божу”, – вказано у повідомленні.

Добавить комментарий