COVID-19: На Миколаївщині в першу хвилю вакцинації задіють сім мобільних бригад

0

У відповідь на пандемію COVID-19 Міністерством охорони здоров’я розроблено і затверджено дорожню карту застосування вакцинації у боротьбі з коронавірусною хворобою та масову імунізацію населення.


На цьому наголосила начальниця КНП «Миколаївський обласний центр громадського здоров’я» Миколаївської обласної ради Оксана Баланська в ході онлайн брифінгу у вівторок, 19 січня.

«Це стратегічний документ. Він готувався за участі спеціалістів, експертів з України та закордоння. Серед іншого у цьому документі міститься теза про виключну добровільність вакцинації проти COVID-19. І на цьому я хочу зробити особливий акцент», — підкреслила Оксана Баланська.

З огляду на обмежену доступність вакцин і необхідність спланувати імунізацію населення у спосіб, який не перевантажував би медичну мережу, кампанію з вакцинації рекомендовано здійснити у 5 етапів. Наразі фахівці в очікуванні першого. В цей період очікується вакцинація громадян з критичним ризиком на інфікування і важкий перебіг коронавірусної хвороби. До них буде додано спеціалістів, які виконують критичні функції у відповідь на COVID-19.Серед них медики й персонал закладів охорони здоров’я, залучених до надання стаціонарної допомоги хворим на COVID-19. Перш за все, йде мова про колективи 18 спеціалізованих шпиталів в нашій області.

Під цю категорію, додала Оксана Баланська, підпадають працівники інтернатних закладів, будинків для людей похилого віку і всі, хто перебуває в даних установах. Торкнеться вакцинація військовослужбовців Збройних Сил України, Національно Гвардії, які беруть участь в Операції Об’єднаних Сил на Сході України.

В першу хвилю передбачається вакцинація 367 тис. осіб. Реалізацією завдань займатимуться мобільні бригади. В Миколаївській області таких визначено 7.

«Визначення проведене конкретно. Навіть з визначенням прізвищ медичних працівників»,- наголосила Оксана Баланська.

В процесі організації імунопрофілактики велику увагу приділено зберіганню вакцин на місцях після їх централізованого доставляння. Відповідну інформацію щодо матеріальної забезпеченості лікарень холодильним устаткуванням вже проаналізовано. Вживаються заходи.

Добавить комментарий