Вчені повідомили про небезпеку нових мутацій COVID-19

0

Нові мутовані штами SARS-CoV-2 з Великобританії, Південної Африки і Бразилії можуть незначно знизити ефективність вакцин, однак ін’єкції поки все ж захищають від хвороби COVID-19. Про потенційну небезпеку нових форм коронавіруса повідомляють вчені Рокфеллерівського університету в Нью-Йорку та інших дослідницьких організацій.


Прес-реліз опублікований на сайті MedicalXpress.

Вчені взяли зразки крові у 20 осіб, які отримали вакцину Moderna або Pfizer , і протестували їх антитіла проти різних вірусних мутацій в лабораторних умовах. У деяких випробовуваних активність антитіл була до трьох разів нижчою в залежності від мутації. Основною причиною зростання генетичної різноманітності вірусів є високий рівень числа нових випадків зараження.

Нові варіанти вірусу, мабуть, легше поширюються, і це може привести до збільшення числа випадків захворювання, смертей і госпіталізацій. Поки що не можна говорити, що наявні вакцини застаріли, проте мутації дійсно впливають на здатність імунної системи розпізнавати і боротися з вірусом.

Раніше в січні Pfizer і дослідники з Медичного відділення Техаського університету заявили, що вакцина залишається ефективною проти мутації N501Y у штамів коронавіруса, виявлених в Великобританії і Південній Африці.

Джерело

Добавить комментарий